Diving Center - Nurkowanie jest proste!
Szukaj w serwisie
Oferty & Promocje

Zestaw ABC.

Maska, płetwy, rurka - podstawowy sprzęt nurkowy.

zobacz...

Pianki, gadżety.

Jackety, butle, aparaty - dla
trochę bardziej zaawansowanych.

zobacz...


Sprzęt Ikelite

Obudowy i akcesoria Ikelite

Firma, która tradycją sięga 1962 roku i jako pierwsza zastosowała w swoim sprzęcie O-ringi. Dzisiaj jest jedną z bardziej znanych marek specjalizującą się w produktach do fotografii podwodnej.

Kilka wybranych produktów Ikelite »

Jaki kurs wybrać?


PADI - Professional Association of Diving InstructorsPoprzez współpracę partnerską z Diving Science and Technology (DSAT), PADI oferuje oferuje seroką gamę kursów specjalistycznych: nurkowanie techniczne, w tym elementy dekompresji, Trimix oraz kursy mieszanek gazowych.System szkolenia proponowany przez PADI składa się ze znormalizowanych modułów, które dzielą się na teorię i praktyczny rozwój umiejętności. Teoria jest przekazywana w drodze samokształcenia oparta na książkach, szkoleniach komputerowych. Istnieje również możliwość odbycia kursu online. w tym przypadku szkolenie wsparte jest techniką wideo jako wizualizacja informacji teoretycznych. Potwierdzeniem poziomu opanowania wiedzy są sesje i zajęcia praktyczne z instruktorem. Opanowanie praktyki odbywa się podczas szkoleń na wodzie otwartej. Zakończenie każdego kursu wieńczone jest zaświadczeniem i wydaniem odpowiedniego do poziomu odbytych szkoleń certyfikatu.

Kursy nurkowania PADI cieszą się powodzeniem ze względu na skuteczność programów nauczania jak i poziom przekazywanej praktycznej wiedzy, bezpieczeństwa i zdolności motorycznych. Natomiast podstawy fizyki nurkowania, fizjologii i chemii nabywane są podczas wjazdów terenowych. Bardziej zaawansowane szczegóły teoretyczne są omawiane na dalszych etapach po nabyciu praktycznego doświadczenia na danym poziomie. Oczywiście w zależności od chęci rozwoju "kariery" nurkowej praktykanta.


Organizacja PADI jest członkiem Komitetu Światowej Rady Szkolenia Rekreacyjnego nurkowania. Obecnie jest to najszybciej rozwijająca się federacja posiadająca około 6 tysięcy placówek i centr szkoleniowych w ponad 90 krajach na świecie. Liczba nurkujących zawodowo legitymujących się uprawnieniami PADI to ponad 130 tysięcy osób. Siedziba główna mieści się w Kalifornii, USA, natomiast oddział W Polsce Stowarzyszenia Instruktorów PADI znajduje się w Krakowie pod adresem:

  Adres Stowarzyszenia:
  Stowarzyszenie Instruktorów PADI
  ul. Szlak 30/3 31-153 Kraków
  tel.: 0601-82-30-05
  e-mail: poczta@padipolska.pl

  Zarząd:
  Prezes Maciej Curzydło
  Vice Prezes Joanna Kannenberg
  Vice Prezes Witold Smiłowski
  Sekretarz i Skarbnik Kinga Sorkowska
  Członek Zarządu Romuald Hłobaż

PADI przynależy do związków: DSAT, Project AWARE, EMERGENCY FIRST RESPONSE, Current Publishing.


Pozostałe federacje nurkowe


· CMAS - Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques


· SSI - Scuba Schools International
Literatura

Literatura nurkowa

Sporo dostępnej na rynku literatury i prasy dotyczącej nurkowania pomoże Ci w wyborze optymalnego sprzętu i przede wszystkim odpowie na nurtujące Cię pytania udzielając niezbędnych wskazówek. Oto kilka przydatnych pozycji:

Kluby prowadzące kursy nurkowe


Nautica Poznań

Nautica - Poznań

Klub prowadzi szkolenia na wszystkich poziomach. Dla początkujących i zaawansowanych oferuje kompleksową obsługę - bazę nurkową na jeziorze Powidz (Wielkopolskie), organizuje wyprawy nurkowe, posiada sklep i wypożyczalnię sprzętu, lekarza nurkowego oraz forum internetowe.

strona serwisu

Zobacz


Komisja Działalnoœci Podwodnej

Komisja Działalności Podwodnej - Warszawa

Istniejąca przy PTTK Komisja Działalności Podwodnej powstała w 1956 roku. Szkoli na wszystkie stopnie nurkowe i instruktorskie. Współpracuje z Krajowym Ośrodkiem Medycyny Hiperbarycznej IMMiT w Gdyni, Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademią Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Państwową Strażą Pożarną oraz WOPR.

strona serwisu

Zobacz


Nurkomania Kraków

Nurkomania - Kraków

Strona jest zarazem podręcznikiem nurkowania. Zawiera informacje dotyczące praktycznie każdej dziedziny nurkowania - podstawy, teorię, ratownictwo nurkowe, nurkowania techniczne, miejsca nurkowe i wiadomości dotyczące sprzętu. Współpracuje z Akademickim Klubem Podwodnym Krab AGH.

strona serwisu

Zobacz


Nautica Kraków, Warszawa

Nautica - Kraków, Warszawa

Nautica działa od 1997 roku. Posiada rozbudowaną sieć baza nurkowych - Chorwacja na wyspie Hvar, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh, w Krakowie w zalanym kamieniołomie Zakrzówek. Szkoli na wszystkich poziomach zaawansowania: od stopni podstawowych po przewodników.

strona serwisu

Zobacz


GaleriaDahab - Miejsce dla freeków
   Nurkujesz? Nurkowałeś?
   Prześlij nam swoje zdjęcia.

Kontakt...