Diving Center - Nurkowanie jest proste!
Szukaj w serwisie
Oferty & Promocje

Zestaw ABC.

Maska, płetwy, rurka - podstawowy sprzęt nurkowy.

zobacz...

Pianki, gadżety.

Jackety, butle, aparaty - dla
trochę bardziej zaawansowanych.

zobacz...


Sprzęt Ikelite

Obudowy i akcesoria Ikelite

Firma, która tradycją sięga 1962 roku i jako pierwsza zastosowała w swoim sprzęcie O-ringi. Dzisiaj jest jedną z bardziej znanych marek specjalizującą się w produktach do fotografii podwodnej.

Kilka wybranych produktów Ikelite »

Jaki kurs wybrać?


CMAS - Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques
Federacja zrzeszająca organizacje nurkowe z całego świata, której celem jest promowanie i rozwijanie dyscyplin podwodnych. CMAS ogranicza się praktycznie do działalności na terenie Europy.

W styczniu 1959 roku powstaje CMAS - na kongresie założycielskim w Monako prezesem zostaje Jack Cousteau. Polskę reprezentuje Józef Wierzbicki, ówczesny szef Komisji Działalności Podwodnej. Od tego czasu Komisja Dziaalnoci Podwodnej w Polsce jest członkiem Komitetu Technicznego CMAS i Komitetu Sportowego CMAS. W roku 1996 KDP wycofała się z Komitetu Sportowego i jednocześnie uzyskała członkostwo Komitetu Naukowego CMAS.

Komisja Działalności Podwodnej przy PTTK zrzesza obecnie blisko 250 klubów, centrów nurkowych i innych jednostek zajmujących się nurkowaniem, gdzie rocznie ilość szkolonych osób uzyskujących międzynarodowe certyfikaty KDP/CMAS osiąga liczbę 3-4 tysięcy. W klubach tych pracuje aktualnie okoo 350 instruktorów płetwonurkowania. Na podstawie wieloletnich danych szacuje się, że w realizowanym przez Komisję Działalności Podwodnej PTTK systemie certyfikacji CMAS nurkuje obecnie ok. 20 tysięcy osób i co ważne, liczba ta z roku na rok rośnie. W ostatnim czasie można też zaobserwować wyraźna ekspansję podwodnych usług szkoleniowo-turystycznych poza granicami Polski - powstają między innymi polskie bazy nurkowe w Chorwacji, Korsyce, Norwegii, Grecji i Egipcie, gdzie zawierane są kooperacyjne porozumienia z zagranicznymi centrami nurkowymi umożliwiające wyjazdy polskim płetwonurkom i instruktorom w najbardziej atrakcyjne rejony nurkowe na Świecie.


Komisja Działalności Podwodnej PTTK jako narodowa organizacja nurkowa, reprezentuje Polskę na forum międzynarodowym oraz aktywnie uczestniczy w programach tematycznych, zjazdach i szkoleniach realizowanych przez CMAS. Wyrazem uznania dla naszego zaangażowania w pracach Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej było uczestnictwo Prezydenta CMAS -Achille Ferrero i Wiceprezydenta CMAS -Waltera Tichy'ego w obchodach 40-lecia KDP nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy w 1996 roku.


Pozostałe federacje nurkowe· PADI - Professional Association of Diving Instructors


· SSI - Scuba Schools International
Literatura

Literatura nurkowa

Sporo dostępnej na rynku literatury i prasy dotyczącej nurkowania pomoże Ci w wyborze optymalnego sprzętu i przede wszystkim odpowie na nurtujące Cię pytania udzielając niezbędnych wskazówek. Oto kilka przydatnych pozycji:

Kluby prowadzące kursy nurkowe


Nautica Poznań

Nautica - Poznań

Klub prowadzi szkolenia na wszystkich poziomach. Dla początkujących i zaawansowanych oferuje kompleksową obsługę - bazę nurkową na jeziorze Powidz (Wielkopolskie), organizuje wyprawy nurkowe, posiada sklep i wypożyczalnię sprzętu, lekarza nurkowego oraz forum internetowe.

strona serwisu

Zobacz


Komisja Działalnoœci Podwodnej

Komisja Działalności Podwodnej - Warszawa

Istniejąca przy PTTK Komisja Działalności Podwodnej powstała w 1956 roku. Szkoli na wszystkie stopnie nurkowe i instruktorskie. Współpracuje z Krajowym Ośrodkiem Medycyny Hiperbarycznej IMMiT w Gdyni, Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademią Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Państwową Strażą Pożarną oraz WOPR.

strona serwisu

Zobacz


Nurkomania Kraków

Nurkomania - Kraków

Strona jest zarazem podręcznikiem nurkowania. Zawiera informacje dotyczące praktycznie każdej dziedziny nurkowania - podstawy, teorię, ratownictwo nurkowe, nurkowania techniczne, miejsca nurkowe i wiadomości dotyczące sprzętu. Współpracuje z Akademickim Klubem Podwodnym Krab AGH.

strona serwisu

Zobacz


Nautica Kraków, Warszawa

Nautica - Kraków, Warszawa

Nautica działa od 1997 roku. Posiada rozbudowaną sieć baza nurkowych - Chorwacja na wyspie Hvar, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh, w Krakowie w zalanym kamieniołomie Zakrzówek. Szkoli na wszystkich poziomach zaawansowania: od stopni podstawowych po przewodników.

strona serwisu

Zobacz


GaleriaDahab - Miejsce dla freeków
   Nurkujesz? Nurkowałeś?
   Prześlij nam swoje zdjęcia.

Kontakt...