Diving Center - Nurkowanie jest proste!
Szukaj w serwisie
Oferty & Promocje

Zestaw ABC.

Maska, płetwy, rurka - podstawowy sprzęt nurkowy.

zobacz...

Pianki, gadżety.

Jackety, butle, aparaty - dla
trochę bardziej zaawansowanych.

zobacz...


Sprzęt Ikelite

Obudowy i akcesoria Ikelite

Firma, która tradycją sięga 1962 roku i jako pierwsza zastosowała w swoim sprzęcie O-ringi. Dzisiaj jest jedną z bardziej znanych marek specjalizującą się w produktach do fotografii podwodnej.

Kilka wybranych produktów Ikelite »

Kursy nurkowania


Federacje nurkowe i ich wybór.

Istnieje szereg federacji czy też szkół nurkowania. Praktycznie wybór będzie się wiązał z dobrą i fachową obsługą szkolących w naszym miejscu zamieszkania lub najbliższej okolicy. Przed przystąpieniem do kursu warto sprawdzić pod czyje skrzydła będziemy mieli okazję trafić. Należy pamiętać, że dokonując wyboru firmy szkolącej powierzamy instruktorom nasze bezpieczeństwo. Metod weryfikacji jest oczywiście wiele - może to być opinia zaczerpnięta od znajomych, możemy również skorzystać z Internetu. Pamiętajmy jednak, że strony internetowe są moderowane i często zamieszcza się jedynie głosy klientów zadowolonych z usług danej firmy. Stosunkowo wiarygodne i najbardziej opiniotwórcze pozostają niezależne fora internetowe. W Polsce jest kilka paneli dyskusyjnych, na których można zapytać o opinię na temat danego centrum nurkowego. Trzy przykładowe z nich to: pl.rec.nurkowanie, Forum Nuras oraz forum Immerse.


Najpopularniejsze federacje nurkowe


· CMAS - Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques


· PADI - Professional Association of Diving Instructors


· SSI - Scuba Schools International

To jaką federację wybierzemy powinno więc zależeć wyłącznie od profesjonalizmu kadry instruktorów jaką dysponuje dana firma czy klub. I raczej ten czynnik powinien mieć decydujący wpływ (nie cena), bowiem wszystkie one dają uprawnienia do nurkowania rekreacyjnego. ?


Na temat zaawansowanych specjalności nurkowych więcej informacji znajdziecie na naszej stronie zaawansowani
zobacz...


Proponujemy również odwiedziny naszego działu ze sprzętem.
zobacz...


Literatura

Literatura nurkowa

Sporo dostępnej na rynku literatury i prasy dotyczącej nurkowania pomoże Ci w wyborze optymalnego sprzętu i przede wszystkim odpowie na nurtujące Cię pytania udzielając niezbędnych wskazówek. Oto kilka przydatnych pozycji:

Wybrane kluby prowadzące kursy


Nautica Poznań

Nautica - Poznań

Klub prowadzi szkolenia na wszystkich poziomach. Dla początkujących i zaawansowanych oferuje kompleksową obsługę - bazę nurkową na jeziorze Powidz (Wielkopolskie), organizuje wyprawy nurkowe, posiada sklep i wypożyczalnię sprzętu, lekarza nurkowego oraz forum internetowe.

strona serwisu

Zobacz


Komisja Działalnoœci Podwodnej

Komisja Działalności Podwodnej - Warszawa

Istniejąca przy PTTK Komisja Działalności Podwodnej powstała w 1956 roku. Szkoli na wszystkie stopnie nurkowe i instruktorskie. Współpracuje z Krajowym Ośrodkiem Medycyny Hiperbarycznej IMMiT w Gdyni, Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademią Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Państwową Strażą Pożarną oraz WOPR.

strona serwisu

Zobacz


Nurkomania Kraków

Nurkomania - Kraków

Strona jest zarazem podręcznikiem nurkowania. Zawiera informacje dotyczące praktycznie każdej dziedziny nurkowania - podstawy, teorię, ratownictwo nurkowe, nurkowania techniczne, miejsca nurkowe i wiadomości dotyczące sprzętu. Współpracuje z Akademickim Klubem Podwodnym Krab AGH.

strona serwisu

Zobacz


Nautica Kraków, Warszawa

Nautica - Kraków, Warszawa

Nautica działa od 1997 roku. Posiada rozbudowaną sieć baza nurkowych - Chorwacja na wyspie Hvar, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh, w Krakowie w zalanym kamieniołomie Zakrzówek. Szkoli na wszystkich poziomach zaawansowania: od stopni podstawowych po przewodników.

strona serwisu

Zobacz


GaleriaDahab - Miejsce dla freeków
   Nurkujesz? Nurkowałeś?
   Prześlij nam swoje zdjęcia.

Kontakt...